MUISTA VEIKON TURVA!
Hajosiko laite yllättäen? Ei Hätää! Veikon Tuoteturva antaa suojaa yllättävissä ja äkillisissä vahingoissa sekä toimintahäiriöissä. Lue lisää tästä.
Yhteensopivat tuotteet
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
TRANSCEND 64GB USB 3.0 MUISTITIKKU JetFlash 790 Lukunopeus 90 MB/s, kirjoitusnopeus: 30 MB/s. Liukumekanismi. Varmuuskopiointi- ja AES-Tiedonsalaus ohjelmisto. USB 2.0 ja 3.0 yhteensopiva. Jopa 4 kertaa nopeampi kuin USB 2.0 väri: MUSTA
1. Onko tämä muistitikku yhteensopiva USB-C-porttien kanssa?
Tikku on USB-A-liitännällä; USB-C-laitteisiin tarvitset erillisen USB-A–USB-C-adapterin tai kaapelin.
2. Toimiiko AES-tiedonsalaus kaikissa käyttöjärjestelmissä?
Transcendin salaus- ja varmuuskopiointiohjelmisto tukee yleisesti Windowsia ja macOS:ia; Linuxissa tiedostot voi silti siirtää ja käyttää ilman erillistä ohjelmistoa, mutta ohjelmiston kaikki ominaisuudet eivät välttämättä toimi.
3. Saanko ilmoitetut siirtonopeudet käytännössä?
Ilmoitetut lukunopeus 90 MB/s ja kirjoitusnopeus 30 MB/s saavutetaan USB 3.0 -liitännällä ja riittävän nopealla laitteella; USB 2.0:lla nopeudet ovat merkittävästi alhaisemmat.
4. Voinko käyttää muistitikua varmuuskopiointiin automaattisesti?
Kyllä, mukana tulevalla varmuuskopiointiohjelmistolla voi automatisoida tiedostojen varmuuskopioinnin, tai voit käyttää omaa varmuuskopiointiohjelmistoasi.
Olen kiinnostunut liittymätarjouksesta ja 20€ lahjakortista
*Myymälä tekee sinulle noudon yhteydessä liittymätarjouksen, jonka voit hyväksyä tai hylätä halutessasi
| Tuotekoodi | TS64GJF790K |
|---|---|
| Valmistajan takuu (Kk) | 60 |
| EAN-koodi | 760557828013 |