MUISTA VEIKON TURVA!
Hajosiko laite yllättäen? Ei Hätää! Veikon Tuoteturva antaa suojaa yllättävissä ja äkillisissä vahingoissa sekä toimintahäiriöissä. Lue lisää tästä.
Yhteensopivat tuotteet
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
TCL 65P6K 4K Ultra HD Smart TV on TCL:n 65-tuumainen LED-televisio, jossa on Google TV ja vaikuttava HDR-tuki jokapäiväisen elämän jokaiseen hetkeen.
TCL 65P6K 4K Ultra HD Smart TV on TCL:n 65-tuumainen LED-televisio, jossa on Google TV ja vaikuttava HDR-tuki jokapäiväisen elämän jokaiseen hetkeen.
Terävä kuva kohtuullisessa koossa
TCL 65P6K on 65 tuuman LED-TV, joka sopii täydellisesti niille, jotka haluavat ensiluokkaista kuvaa viemättä koko seinää. 4K Ultra HD -resoluutiolla (3840 x 2160 pikseliä) saat näytön, joka tarjoaa todella hyvän kuvanlaadun – selkeän ja värikkään, katsoitpa elokuvia, urheilua tai pelaat pelejä. HDR10- ja HLG-tuen ansiosta saat myös syvempiä kontrasteja ja paremman yksityiskohtien toiston sekä kirkkaissa että tummissa kohtauksissa.
Älytelevisio, jossa on kaikki
Google TV:n avulla pääset käyttämään sovelluksia, kuten Netflixiä, YouTubea, Apple TV:tä ja Amazon Prime Videota – suoraan kaukosäätimestä. Voit muodostaa yhteyden helposti WiFin tai Ethernetin kautta ja käyttää sisäänrakennettua Chromecast-toimintoa sisällön lähettämiseen matkapuhelimellasi. Televisio on myös yhteensopiva sekä Google Assistantin että Amazon Alexan kanssa, joten voit ohjata sitä äänelläsi, jos haluat.
Hyvä ääni älykkäillä ratkaisuilla
Saat kaksi kaiutinta, yhteensä 30 W ja tukevat Dolby Atmos- ja DTS Virtual:X -soittimia. Se tarjoaa selkeän äänen, jossa on hieno hajonta ja lisäpainetta elokuvan toimintajaksoissa. Televisiossa on myös eARC ja automaattinen äänenvoimakkuuden säätö, joten sinun ei tarvitse säätää ääntä koko ajan.
HDMI-portit (versio 2.1), USB-liitännät, Bluetooth, optinen äänilähtö ja Apple AirPlay 2 helpottavat kaiken yhdistämistä soundbarista pelikonsoliin.
Rakennettu pelaamista varten
TCL 65P6K on valmis pelaamiseen ominaisuuksilla, kuten ALLM (automaattinen matala latenssitila), VRR (muuttuva virkistystaajuus), Game Bar 2.0 ja Game Master. Nopea virkistystaajuus ja 4K-resoluutio tarjoavat sujuvan ja reagoivan pelikokemuksen – täydellinen sekä toimintapeleihin että kilpa-ajoon.
Haluatko paljon televisiota rahoillesi?
TCL 65P6K yhdistää 4K-kuvat, älykkäät ominaisuudet ja tyylikkään muotoilun – täydellinen niille, jotka haluavat yhdistetyn jokapäiväisen television todella hyvällä kuvalla.
Tutustu kaikkiin TCL-tuotteisiin täällä.
1. Mitä HDR-formaatteja TCL 65P6K tukee?
Televisio tukee HDR10- ja HLG-formaatteja, jotka parantavat kontrastia ja yksityiskohtien toistoa sekä kirkkaissa että tummissa kohtauksissa.
2. Mitä liitäntöjä ja ominaisuuksia äänelle ja laitteille on saatavilla?
Saatavilla on HDMI 2.1 -portit (sis. eARC-tuen), USB, optinen äänilähtö, Bluetooth, Ethernet, WiFi sekä Apple AirPlay 2 ja sisäänrakennettu Chromecast.
3. Onko televisio hyvä pelaamiseen ja vähentääkö se viivettä pelikonsolilla?
Kyllä, TV tukee ALLM:ää ja VRR:ää sekä tarjoaa Game Bar 2.0 / Game Master -asetukset, jotka yhdessä HDMI 2.1:n kanssa vähentävät viivettä ja parantavat pelisujuvuutta.
Olen kiinnostunut liittymätarjouksesta ja 20€ lahjakortista
*Myymälä tekee sinulle noudon yhteydessä liittymätarjouksen, jonka voit hyväksyä tai hylätä halutessasi
| Resoluutio | UHD (4K) |
|---|---|
| Näytön koko | 65" |
| Näytön teknologia | LCD |
| 4K-skaalaus | Kyllä |
| HDR | Kyllä |
| HDR-tuki | HDR10, HLG |
| Virittimen tyyppi | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| USB-tallennus | Ei |
| Smart TV | Kyllä |
| Smart-TV käyttöjärjestelmä | GOOGLE TV |
| Sovellukset | Sovellusten saatavuus vaihtelee maittain |
| HDMI -porttien määrä | 3 |
| USB porttien määrä | 1 |
| LAN (kiinteä) | Kyllä |
| CI-modulipaikka | Kyllä |
| WIFI | Kyllä |
| Bluetooth | Kyllä |
| Energialuokka | E |
| Energiankulutus vuodessa (kWh) | 69 |
| Virtalähde | 220-240V |
| Väri | Musta |
| VESA-standardi | 200 x 200 |
| Tuotekoodi | 65P6K |
| Korkeus (mm) | 878 |
| Leveys (mm) | 1445 |
| Syvyys (mm) | 300 |
| Paino (kg) | 12.6 |
| Valmistajan takuu (Kk) | 24 |
| EAN-koodi | 5901292528379 |
| Tuotenumero | 149449 |