MUISTA VEIKON TURVA!
Hajosiko laite yllättäen? Ei Hätää! Veikon Tuoteturva antaa suojaa yllättävissä ja äkillisissä vahingoissa sekä toimintahäiriöissä. Lue lisää tästä.
Yhteensopivat tuotteet
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
Juuri nyt voit nauttia Viaplayn 3 kuukauden kokeilujaksosta, joka sisältyy kaikkiin BRAVIA-televisioihin. Viaplay -kampanja on voimassa 31.12.2025. saakka. Viimeinen aktivointipäivä 31.1.2026.
Esittelyssä BRAVIA 7 Mini LED 4K HDR -televisio - Näet ja kuulet jokaisen yksityiskohdan, jopa varjojen sisällä.
Saat 3 kuukautta Viaplay Leffoja & sarjoja
Juuri nyt voit nauttia Viaplayn 3 kuukauden kokeilujaksosta, joka sisältyy kaikkiin BRAVIA-televisioihin. Kampanja on voimassa 31.12.2025. saakka. Viimeinen aktivointipäivä 31.1.2026.
Kuinka lunastaa etu
*Siirry "My BRAVIA" -sovellukseen Sony Bravia -televisiolla. *Klikkaa aktiivista Viaplay-tarjousta ja saat sähköpostitse henkilökohtaisen kuponkikoodin. *Rekisteröidy Viaplay-tarjoukseen kyseisellä kupongilla ja saat 3 kuukautta ilmaiseksi. *Käynnistä Viaplay-sovellus Sony Bravia -televisiossasi ja aloita tutkiminen.
Kampanja on voimassa 31.12.2025. saakka. Etu koskee vain uusia Viaplay -asiakkaita.
Ensimmäiset kolme (3) kuukautta veloituksetta. Kolmen kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti toistaiseksi voimassaolevana sen hetkisen hinnaston mukaisesti. Etu on voimassa vain uusille asiakkaille ja se on aktivoitava käyttöön 31.01.2026 mennessä. Viaplayn käyttöehtoja https://viaplay.fi/fi-fi/terms) sovelletaan. Ei sitovuutta – peruuta milloin haluat.
Esittelyssä BRAVIA 7 Mini LED 4K HDR -televisio - Näet ja kuulet jokaisen yksityiskohdan, jopa varjojen sisällä.
4K Mini LED -paneelimme, jossa on neo-tekniikka, antaa henkeäsalpaavan kirkkauden ja kontrastin ja paljastaa riemastuttavan syvyyden ja yksityiskohdat, jotka muuten jäisivät huomaamatta. XR Backlight Master Drive käyttää samaa tekniikkaa kuin master-monitoreissamme, joilla ammattimaiset elokuvien tekijät työskentelevät, ja käyttää ainutlaatuista paikallista himmennysalgoritmia, joka ohjaa tuhansia LED-valoja absoluuttisella tarkkuudella, joten näet vaikuttavan syviä mustia ja upeita korostuksia, jotka tuntuvat aidoilta.
Kuulet myös jokaisen osan toiminnasta tarkoitetulla tavalla, sillä Acoustic Multi-Audio -teknologiamme muuttaa näytön kaiuttimeksi - aivan kuten elokuvateatterin näytöllä!
Tämä televisio on yhteensopiva uusimpien soundbariemme kanssa, joten siitä voi tulla BRAVIA-teatterisi tähti! 360 Spatial Sound Mapping luo ympärillesi elokuvamaisen asettelun mukaiset fantomakaiuttimet, Acoustic Center Sync tekee televisiosta asetelmasi keskikaiuttimen, ja voit nauttia intuitiivisesta, integroidusta ohjauksesta.
BRAVIA 7 on suunniteltu harkiten sulautumaan mihin tahansa sisustukseen, ja siinä on One Slate, Seamless Edge -muotoilu, nelisuuntainen jalusta ja uusi taustavalaistu Eco Remote -kaukosäädin.
Pääset käyttämään yli 10 000 sovellusta ja peliä tällä Google TV:llä - voit jopa käyttää äänihakua ilman käsiä! Apple AirPlay 2:n ja sisäänrakennetun Chromecastin ansiosta voit katsella sisältöä älypuhelimestasi suurella näytöllä.
Ympäristöä (ja energialaskujasi) ajatellen tehty uusi Eco Dashboard 2 -ohjaustaulu tuo kaikki energia-asetukset yhteen paikkaan, ja XR Backlight Master Drive -ohjaus auttaa luonnollisesti alentamaan virrankulutusta lähettämällä valoa vain sitä tarvitseviin näytön osiin, silloin kun sitä tarvitaan. Pakkaus on pienempi ja kevyempi C02-päästöjen vähentämiseksi.
Pelaajat nauttivat sujuvasta ja reagoivasta pelattavuudesta 4K/120 kuvaa sekunnissa, VRR:n ja ALLM:n HDMI 2.1:n, nopeasti käytettävissä olevan Game Menu 2:n, Perfect for PS5® -ominaisuuksiemme ja PS Remote Play -ominaisuuden ansiosta.
Ja lopuksi voit lunastaa 10 elokuvaa arvoltaan 169,90 € SONY PICTURES CORE -sovelluksessa, jossa on 24 kuukauden suoratoisto. IMAX® Enhanced -elokuvista Dolby Atmos® -elokuviin - ei ole parempaa tapaa nähdä, miten uskomattomia elokuvat ovat BRAVIA 7 -televisiolla!
Tutustu kaikkiin Sony-tuotteisiin täällä.
1. Kuinka lunastan Viaplayn 3 kuukauden kokeilujakson BRAVIA-television mukana?
Siirry My BRAVIA -sovellukseen televisiossasi, klikkaa aktiivista Viaplay-tarjousta, saat sähköpostitse kupongin, rekisteröidy Viaplayhin kupongilla ja käynnistä Viaplay-sovellus aloittaaksesi.
2. Kuka voi hyödyntää Viaplay-tarjouksen ja mihin määräaikoihin se sitoo?
Etu koskee vain uusia Viaplay-asiakkaita; kampanja on voimassa 31.12.2025 asti ja etu on aktivoitava viimeistään 31.01.2026.
3. Mitä tapahtuu kolmen ilmaisen kuukauden jälkeen ja voinko peruuttaa milloin tahansa?
Kolmen kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti voimassa olevan hinnaston mukaisesti, mutta voit peruuttaa tilauksen milloin tahansa ilman sitovuutta.
Olen kiinnostunut liittymätarjouksesta ja 20€ lahjakortista
*Myymälä tekee sinulle noudon yhteydessä liittymätarjouksen, jonka voit hyväksyä tai hylätä halutessasi
| Resoluutio | UHD (4K) |
|---|---|
| Näytön koko | 65" |
| Näytön teknologia | MiniLED, QLED |
| 4K-skaalaus | Kyllä |
| HDR | Kyllä |
| HDR-tuki | Dolby Vision, HDR10, HLG |
| USB-tallennus | Kyllä |
| USB-toisto | Kyllä |
| Smart TV | Kyllä |
| Smart-TV käyttöjärjestelmä | Google TV |
| Sovellukset | Sovellusten saatavuus vaihtelee maittain. |
| HDMI -porttien määrä | 4 |
| USB porttien määrä | 2 |
| LAN (kiinteä) | Kyllä |
| CI-modulipaikka | Kyllä |
| WIFI | Kyllä |
| Bluetooth | Kyllä |
| Energialuokka | D |
| Energiankulutus vuodessa (kWh) | 67 |
| Virtalähde | 220-240V |
| VESA-standardi | 300 x 300 |
| Tuotekoodi | K65XR70PAEP |
| Korkeus (mm) | 910 |
| Leveys (mm) | 1445 |
| Syvyys (mm) | 345 |
| Paino (kg) | 28.3 |
| Valmistajan takuu (Kk) | 24 |
| EAN-koodi | 4548736159853 |
| Tuotenumero | 127360 |