SIEMENS LF98BIP50 LIESITUULETIN
Tarkista tuotteen myymäläsaatavuus
Varaa verkossa, nouda ja maksa tuotteet myymälässä. Tuote on noudettavissa noin tunnin kuluessa, myymälän aukioloaikoina. Tuote pysyy varattuna 24h
Maksa verkossa - Hae myymälästä. Tuote toimitetaan myymälään tuotesivuilla mainitun toimitusajan puitteissa. Saat tekstiviestin, kun tuote on haettavissa.
Saarekemalli
Teho min. 281 m3/t
Teho max. 867 m3/t
Ääni min. 44 dB
Ääni max. 71 dB
Tuotekuvaus

Tehokas saareketuuletin vakuuttaa suodatustehollaan ja upealla muotoilulla.
Vaikea kuulla: iQdrive-moottori Tehdäksemme kokkailusta mukavaa, haluamme taata että keittiösi pysyy hajuttomana ja käryttömänä. Siemens liesituulettimet vakuuttavat tehollaan, mutta samanaikaisesti ne tekevät työnsä miellyttävän hiljaisesti – joten sinä kuulet vain aidot ruoanvalmistuksen äänet.
Automaattisesti palautuva intensiiviteho Intensiivitoiminto nostaa tuulettimen tehoa, kun keittiön höyryt ja huurut ovat erityisen voimakkaita, ja palauttaa sen automaattisesti edelliseen tilaan 6 minuutin kuluttua.
Loistoa keittiöösi: LED-valaistus Energiatehokas LED-valaistus takaa hyvän näkyvyyden ja raikastaa koko keittiön.
Rauhoita kokkailuhetkesi. Nyt voit kuulla kaiken keittiössä. Erittäin hiljaisen Siemens-liesituulettimen ansiosta voit jutella vieraittesi kanssa ruoanlaiton yhteydessä ilman, että tuulettimen ääni häiritsee sinua taustalla.
Intensiiviteho Intensiiviteho tuuletuksen lyhytaikaiseen tehostamiseen tarvittaessa.
- Kattoon kiinnitettävä - saarekemalli
- Energiatehokkuusluokka: A+ (asteikolla A++ - E)
- Kapasiteetti normaaliteholla 445 m³/t / Intensiiviteholla 867 m³/t
- Maksimi äänitaso normaaliteholla hormiin liitettynä 54 dB(A) / Intensiiviteholla 69 dB(A)
- Clean Air Plus -suodattimen (hankittavissa lisätarvikkeena) kanssa asennettuna kapasiteetti huoneilmaan palauttavana normaaliteholla 353 m³/t / Intensiiviteholla 457 m³/t
- Äänitaso huoneilmaan palauttavana normaaliteholla 67 dB(A) / Intensiiviteholla 71 dB(A)
- TouchControl-valitsimet
- 3 tehoa ja 2 intensiivitehoa
- Digitaalinäyttö
- Intensiiviteho palautuu automaattisesti normaaliteholle 6 min. kuluttua.