MUISTA VEIKON TURVA!
Hajosiko laite yllättäen? Ei Hätää! Veikon Tuoteturva antaa suojaa yllättävissä ja äkillisissä vahingoissa sekä toimintahäiriöissä. Lue lisää tästä.
Yhteensopivat tuotteet
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
15.1” WQXGA OLED-näyttö
16GB keskusmuisti, 1TB PCIe SSD
Tehokas Ryzen 7 7735HS-suoritin
Taustavalaistu näppäimistö
Kevyt ja kestävä alumiinirunko
Ohut, kevyt ja kestävä
Tutustu ilmaakin kevyempään IdeaPad Slim 5 Gen 10 15" -kannettavaan: tehokkaat AMD Ryzen™ 7000 -sarjan suorittimet höyhenenkevyessä paketissa. Koe henkeäsalpaavat kuvat, jotka 15,1" 2,5K-tarkkuuksinen OLED-näyttö 16:10-kuvasuhteella ja 100 %:n DCI-P3:lla tarjoaa. Sotilasstandardien tasoinen kestävyys ja infrapunakamera älykkäällä kirjautumisella takaavat luotettavuuden ja turvallisuuden.
Kumppanisi koko päivän, joka päivä
Voit sanoa hyvästit pistorasia-ahdistukselle IdeaPad Slim 5:n eeppisen akunkeston ansiosta – se on koko päivän kestävä pääsylippusi töihin, luoviin juttuihin ja sarjojen maratonkatseluun. Unohda kahvilakierrokset ja taistelut pistorasioista. Tarvitsetko nopeasti buustausta? Pikalatauksella saat virtaa kahdeksi tunniksi vain 15 minuutin latauksella – voit katsoa kokonaisen elokuvan tai pitää esityksen.
Realistisen kuvan loistokkuutta
Valmistaudu visuaaliseen ilotulitukseen 15,1" ja jopa 2,5K:n OLED-näytöllä, jossa on sulavat liikkeet takaava jopa 165 Hz:n virkistystaajuus sekä Dolby Audio™ -ääni. Jopa 100 %:n DCI-P3-värialueen ansiosta värit ovat vivahteikkaat, 16:10-kuvasuhde tarjoaa enemmän näyttötilaa peleille tai selaamiseen, ja näytön ja rungon 90 prosentin suhde tarkoittaa isompaa näyttöä ja ohuempia kehyksiä.
Kevyt kuin ilma, vahva kuin teräs
Näyttävä ja vahva – sitä on IdeaPad Slim 5, jossa on valinnaisena tyylikäs ja ympäristöystävällinen kierrätetystä alumiinista valmistettu kansi. Se on kevyt, alkaen alle 1,49 kg ja vain 15,6 mm:n paksuinen, mutta kestävä täysmetallirunkonsa ansiosta. Se on valmis kaikkeen, mitä tarvitset: siinä on kaksi USB Type-A- ja kaksi USB Type-C -porttia, DisplayPort 1.4, HDMI ja ääniliitäntä.
Älykäs kamera, älykkäämpää yksityisyyttä
Suojele digitaalista rauhaasi FHD-infrapunakameralla, jossa on yksityisyyssuoja. Älykäs kirjautuminen avaa laitteen yhdellä vilkaisulla ohittaen salasanat. Hämärässä toimivan infrapunatarkkuuden ansiosta olet parhaimmillasi videopuheluissa. Kun haluat yksityisyyttä, liu'uta suljin kiinni, ja muu maailma on heti poissa.
Kestävä kehitys
Tavoitteenamme on tarjota älykkäämpää teknologiaa, joka rakentaa kirkkaamman ja kestävämmän tulevaisuuden asiakkaillemme, yhteisöillemme ja planeetalle. Siksi hankimme alan johtavia merkkejä ja sertifiointeja, jotka osoittavat sitoutumisemme kestävään kehitykseen tuotesuunnittelussa. Yhdessä voimme rakentaa älykkäämmän tulevaisuuden kaikille.
Olen kiinnostunut liittymätarjouksesta ja 20€ lahjakortista
*Myymälä tekee sinulle noudon yhteydessä liittymätarjouksen, jonka voit hyväksyä tai hylätä halutessasi
| Käyttötarkoitus | Multimediakäyttö |
|---|---|
| Muistin määrä | 16GB |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 |
| Virkistystaajuus (Hz) | 165 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| LAN (kiinteä) | Ei |
| Sormenjäljenlukija | Ei |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| WIFI | Kyllä |
| Väri | Hopea |
| Tallennustilan tyyppi | SSD |
| Tallennuskapasiteetti (GB) | 1000 |
| Näytön resoluutio pikseleinä | 2560 x 1600 |
| Näytön koko | 15" |
| Prosessori | AMD Ryzen 7 |
| Prosessorin malli | AMD Ryzen 7 7735HS (Max. 4.75GHz, 16M, 8C) |
| Tyyppi | Kannettava tietokone |
| Tuotekoodi | 83J3000YMX |
| Korkeus (mm) | 15.6 |
| Leveys (mm) | 339.33 |
| Syvyys (mm) | 236 |
| Paino (kg) | 1.49 |
| Valmistajan takuu (Kk) | 24 |
| EAN-koodi | 198155506871 |