MUISTA VEIKON TURVA!
Hajosiko laite yllättäen? Ei Hätää! Veikon Tuoteturva antaa suojaa yllättävissä ja äkillisissä vahingoissa sekä toimintahäiriöissä. Lue lisää tästä.
Yhteensopivat tuotteet
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
LG OLED C65 yhdistää OLED evo -teknologian, tekoälypohjaisen kuvankäsittelyn ja nopean pelisuorituskyvyn tarjoten terävän ja sulavan kuvan niin elokuvissa kuin peleissäkin.
LG OLED C65 yhdistää OLED evo -teknologian, tekoälypohjaisen kuvankäsittelyn ja nopean pelisuorituskyvyn tarjoten terävän ja sulavan kuvan niin elokuvissa kuin peleissäkin. α11 Gen 3 AI Processor 4K ja Pixel Dimming tuottavat syvän mustan, luonnolliset värit ja korkean kontrastin. Ohut muotoilu sopii saumattomasti niin olohuoneeseen kuin pelikäyttöönkin, yhdistettynä 4K-tarkkuuteen, OLED evo -paneeliin ja jopa 165 Hz virkistystaajuuteen tarjoaa terävän ja erittäin sulavan kuvan sekä pelaamiseen että elokuville.
OLED evo syvällä mustalla ja voimakkaalla kontrastilla
OLED evo -näyttö yhdessä Pixel Dimming -teknologian kanssa tuottaa syvän mustan sävyn ja selkeän kontrastin sekä tummissa että kirkkaissa kohtauksissa. Tekoälypohjainen kuvanoptimointi parantaa yksityiskohtia, terävyyttä ja värejä katsottavan sisällön mukaan. Televisio tukee myös Dolby Vision-, HDR10 Pro- ja HLG-formaatteja realistisemman kuvan saavuttamiseksi.
Selkeä kuva elokuviin ja pelaamiseen
Edistynyt OLED-paneeli tarjoaa terävän kuvan, nopeat vasteajat ja sulavat liikkeet. Tämä tekee televisiosta erinomaisen valinnan pelaamiseen, urheiluun ja elokuviin, joissa nopeat liikkeet ja korkea kontrasti ovat tärkeitä kuvanlaadun kannalta.
Rakennettu tehokkaaseen pelaamiseen
LG OLED C65 tukee 4K-pelaamista jopa 165 Hz virkistystaajuudella yhdessä NVIDIA G-Sync-, AMD FreeSync-, VRR- ja ALLM-teknologioiden kanssa. Tämä mahdollistaa matalan viiveen, nopean vasteen ja erittäin sulavat liikkeet myös intensiivisissä peleissä. Game Optimizer, Game Dashboard ja HGiG antavat mahdollisuuden säätää asetuksia ja optimoida pelikokemusta suoraan näytöllä.
Elokuvateatterimainen kokemus Dolby Visionilla ja Dolby Atmosilla
Dolby Vision optimoi värit ja kontrastin kohtaus kohtaukselta luonnollisemman kuvan luomiseksi. Dolby Atmos tarjoaa ympäröivän äänen, joka lisää elokuvien, sarjojen ja urheilun tilantuntua ja läsnäoloa. Yhdessä nämä ominaisuudet luovat vaikuttavan kotiteatterikokemuksen suoraan olohuoneeseen.
Älykäs Smart TV webOS-käyttöjärjestelmällä
webOS tarjoaa nopean pääsyn suoratoistopalveluihin, sovelluksiin ja älytoimintoihin suoraan televisiosta. LG Magic Remote tekee navigoinnista sujuvaa, ja tekoälypohjainen kuvan- ja äänenoptimointi parantaa sisältöä automaattisesti katsottavan materiaalin mukaan.
Modernit liitännät pelaamiseen ja suoratoistoon
Televisiossa on 4 HDMI 2.1 -porttia, eARC, Wi-Fi 6E ja Bluetooth 5.3, jotka mahdollistavat helpon liittämisen pelikonsoleihin, soundbareihin ja langattomiin lisälaitteisiin. Tuki Apple AirPlay 2 -toiminnolle ja multiview-ominaisuudelle tekee suoratoistosta ja useiden sisältöjen samanaikaisesta näyttämisestä vaivatonta.
Olen kiinnostunut liittymätarjouksesta ja 20€ lahjakortista
*Myymälä tekee sinulle noudon yhteydessä liittymätarjouksen, jonka voit hyväksyä tai hylätä halutessasi
| Resoluutio | UHD (4K) |
|---|---|
| Näytön koko | 42" |
| Näytön teknologia | OLED |
| 4K-skaalaus | Kyllä |
| HDR | Kyllä |
| HDR-tuki | Dolby Vision, HDR10, HLG |
| Virittimen tyyppi | DVB-T, DVB-T2, DVB-S, DVB-S2, DVB-C |
| USB-toisto | Kyllä |
| Tuplaviritin | Ei |
| Smart TV | Kyllä |
| Smart-TV käyttöjärjestelmä | WebOS |
| Sovellukset | Sovellusten saatavuus vaihtelee maittain. |
| HDMI -porttien määrä | 4 |
| USB porttien määrä | 2 |
| LAN (kiinteä) | Kyllä |
| CI-modulipaikka | Kyllä |
| WIFI | Kyllä |
| Bluetooth | Kyllä |
| Energialuokka | G |
| Energiankulutus vuodessa (kWh) | 52 |
| Virtalähde | 220-240V |
| Väri | Musta |
| VESA-standardi | 300 x 200 |
| Tuotekoodi | OLED42C65LA.AEU |
| Korkeus (mm) | 577 |
| Leveys (mm) | 932 |
| Syvyys (mm) | 170 |
| Paino (kg) | 10.1 |
| Valmistajan takuu (Kk) | 24 |
| EAN-koodi | 8806096732106 |
| Tuotenumero | 154301 |