MUISTA VEIKON TURVA!
Hajosiko laite yllättäen? Ei Hätää! Veikon Tuoteturva antaa suojaa yllättävissä ja äkillisissä vahingoissa sekä toimintahäiriöissä. Lue lisää tästä.
Yhteensopivat tuotteet
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
Valtava 7050 mAh akku antaa virtaa päiviksi
Ammattitason 200 MP:n neloiskamera ikuistaa uskomattomat yksityiskohdat
Huippusulava 144 Hz AMOLED-näyttö herättää sisällön eloon
Oppo Find X9 Ultra nostaa älypuhelinvalokuvauksen täysin uudelle tasolle. Yhteistyössä legendaarisen Hasselbladin kanssa kehitetty kamerajärjestelmä tarjoaa poikkeuksellisen kuvanlaadun, luonnolliset värit ja ammattilaistason hallinnan – suoraan taskustasi.
Ammattimaista valokuvausta taskussasi
Nosta valokuvauksesi uudelle tasolle edistyksellisellä neloiskamerajärjestelmällä. OPPO Find X9 Ultra 5G:ssä on kaksi massiivista 200 MP:n kennoa sekä kaksi 50 MP:n linssiä, jotka taltioivat henkeäsalpaavan tarkkoja kuvia kaikissa olosuhteissa. Optinen kuvanvakain varmistaa, että kuvasi ovat aina teräviä ja vailla epätarkkuutta, kun taas 50 MP:n etukamera takaa upeat selfiet ja kristallinkirkkaat videopuhelut.
Mukaansatempaava visuaalinen kokemus
Nauti suosikkielokuvistasi, -peleistäsi ja -sovelluksistasi 6,82 tuuman AMOLED-näytöllä. Upean 3168 x 1440 pikselin tarkkuuden ja 10-bittisen värisyvyyden ansiosta jokainen kuva on eloisa ja luonnollinen. Vaikuttava 144 Hz:n enimmäisvirkistystaajuus takaa, että selaaminen on silkinpehmeää ja nopeatempoiset toimintakohtaukset näkyvät ilman pätkimistä.
Tinkimätöntä suorituskykyä
Huippuluokan Snapdragon 8 Elite Gen 5 -prosessorin ja 12 Gt nopean LPDDR5X RAM-muistin ansiosta älypuhelin on salamannopea. Suoriudut vaivatta raskaiden sovellusten moniajosta, korkearesoluutioisten videoiden editoinnista tai graafisesti vaativien pelien pelaamisesta, sillä laite säilyttää huipputehonsa. Suuri 512 Gt:n sisäinen tallennustila tarjoaa runsaasti tilaa kaikille tiedostoillesi ja mediallesi.
Poikkeuksellinen akunkesto ja lataus
Pysy yhteydessä pidempään suurikapasiteettisen 7050 mAh pii-hiiliakun avulla, joka tarjoaa jopa 72 tunnin käyttöajan yhdellä latauksella. Kun on aika ladata, 100 W SuperVOOC-pikalataus palauttaa akun 100 prosenttiin ennätysajassa. Lisämukavuutta tuo laitteen tuki 50 W langattomalle lataukselle, joka pitää työpisteesi siistinä ilman johtoja.
Rakennettu kestämään
Ota puhelimesi mukaan minne tahansa luottavaisin mielin sen vankkojen kestävyysominaisuuksien ansiosta. OPPO Find X9 Ultra 5G:llä on IP68- ja IP69-luokitukset veden- ja pölynkestävyydelle, ja yhdistettynä B-luokan luotettavuuteen vahingossa tapahtuvien pudotusten varalta laite on suunniteltu selviytymään arjen haasteista.
Pakkauksen sisältö
Olen kiinnostunut liittymätarjouksesta ja 20€ lahjakortista
*Myymälä tekee sinulle noudon yhteydessä liittymätarjouksen, jonka voit hyväksyä tai hylätä halutessasi
| Akun kapasiteetti (mAh) | 7050 |
|---|---|
| Energialuokka | A |
| Bluetooth | Kyllä |
| Etukamera (MP) | 50 |
| Takakamera (MP) | 200 |
| IP-luokitus | IP68/69 |
| 5G | Kyllä |
| Käyttöjärjestelmä | Android |
| RAM-muisti | 12GB |
| Tallennuskapasiteetti (GB) | 511 |
| Ytimien määrä | 8 |
| Prosessorin malli | Snapdragon® 8 Elite Gen 5 Mobile Platform |
| CPU | Qualcomm® Oryon™ CPU @4.608GHz |
| GPU | Adreno™ 840@1200MHz |
| NFC | Kyllä |
| Yhteensopivat muistikortit | - |
| Näytön resoluutio pikseleinä | 3168 x 1440 |
| Turvallisuus | Sormenjälkilukija, Kasvojentunnistus |
| Lataus | Pika, USB-C |
| Sisältää laturin | Ei |
| Laturin vähimmäislatausteho (W) | 50 |
| Laturin enimmäislatausteho (W) | 100 |
| USB PD -tuki | Kyllä |
| Sim | nano-SIM, e-sim |
| e-sim | Kyllä |
| Paikannus | GPS, Glonass, Galileo, BDS, QZSS |
| Korkeus (mm) | 163.16 |
| Leveys (mm) | 76.97 |
| Syvyys (mm) | 9 |
| Tuotteen paino (g) | 235 |
| Tuotenimi | OPPO FIND X9 ULTRA |
| Tyyppi | Älypuhelin |