MUISTA VEIKON TURVA!
Hajosiko laite yllättäen? Ei Hätää! Veikon Tuoteturva antaa suojaa yllättävissä ja äkillisissä vahingoissa sekä toimintahäiriöissä. Lue lisää tästä.
Yhteensopivat tuotteet
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
FINLUX G10 Google TV:ssä yhdistyvät huipputarkka 4K UHD kuva, moderni design, uusin tekniikka sekä helppokäyttöisyys ja huima 4 vuoden takuu!
Finlux G10 QLED Google TV, 55G10.3GCMB tarjoaa uuden sukupolven kuvanlaadun Quantum-Dot teknologiaa hyödyntäen. QLED teknologia tuottaa laajemman sävymaailman, syvemmät kontrastit ja terävämmän kuvan myös tummissa kohtauksissa. Finlux G10 QLED televisioissa on lisäksi entistäkin parempi liikkuvan kuvan toisto MEMC tekniikan ansoista. QLED tekniikan ansiosta Television kuvan valovoimaisuus tekee katselukokemuksesta miellyttävämmän myös kirkkaasti valaistussa tilassa.Finlux G10 Google TV:n avulla voit heittäytyä täysillä uuteen värikkäämpään maailmaan!
Google TV on Android TV:n seuraaja televisioissa. Se tarjoaa selkeän, monipuolisen mutta helppokäyttöisen käyttöliittymän, katseluhistoriaan perustuvia henkilökohtaisia suosituksia sekä laajan kirjaston eri suoratoistopalvelujen sisältöjä yhteen paikkaan koottuna. Google TV tarjoaa myös Google Assistant -integraation, jonka kautta voit ohjata televisiotasi ja etsiä sisältöjä äänikomennoin.
FINLUX G10 Google TV:ssä yhdistyvät huipputarkka 4K UHD kuva, moderni design, uusin tekniikka sekä helppokäyttöisyys ja huima 4 vuoden takuu! Google Play Storesta löydät markkinoiden laajimman sovellustarjonnan esimerkkeinä MAX, Disney+, Viaplay, Cmore, Elisa viihde, Netflix, Youtube jne. Mukana tietysti myös suomalaisten rakastamat kotimaiset palvelut Yle Areena, MTV ja Ruutu. Sisäänrakennetulla Chromecast -toiminnolla peilaat tietokoneen, mobiili- ja tablet-laitteiden kuvan kätevästi television näytölle.
Hybridi TV
HBBTV, eli hybridi TV palvelun kautta antenniverkossa toimivat mm interaktiiviset TV palvelut (voit esimerkiksi osallistua kaukosäätimen sinisellä napilla äänestyksiin osassa tv-ohjelmista jne) HBBTV palvelun kautta käytettävissä ovat lisäksi mm. Yle Areena, MTV ja Nelonen Ruutu palvelut yhdellä napin painalluksella (hybridi TV palvelu tarvitsee myös internet yhteyden).
Tekniset tiedot
Viritin
Ominaisuudet
Yhteydet ja liitännät
Mitat:
Olen kiinnostunut liittymätarjouksesta ja 20€ lahjakortista
*Myymälä tekee sinulle noudon yhteydessä liittymätarjouksen, jonka voit hyväksyä tai hylätä halutessasi
| Resoluutio | UHD (4K) |
|---|---|
| Näytön koko | 55" |
| Näytön teknologia | QLED |
| 4K-skaalaus | Kyllä |
| HDR | Kyllä |
| HDR-tuki | Dolby Vision, HDR10 |
| Virittimen tyyppi | DVB-T2/T/C/S2 |
| Tuplaviritin | Ei |
| Smart TV | Kyllä |
| Smart-TV käyttöjärjestelmä | Google TV |
| Sovellukset | Muun muassa MAX, Disney+, Viaplay, Cmore, Elisa viihde, Netflix, Youtube |
| HDMI -porttien määrä | 3 |
| USB porttien määrä | 2 |
| LAN (kiinteä) | Kyllä |
| CI-modulipaikka | Kyllä |
| WIFI | Kyllä |
| Bluetooth | Kyllä |
| Energialuokka | E |
| Virtalähde | 220-240V |
| Väri | Musta |
| VESA-standardi | 200 x 200 |
| Tuotekoodi | 55G10.3GCMB |
| Korkeus (mm) | 769 |
| Leveys (mm) | 1227 |
| Syvyys (mm) | 250 |
| Paino (kg) | 14.75 |
| Valmistajan takuu (Kk) | 48 |
| EAN-koodi | 6418312177138 |