MUISTA VEIKON TURVA!
Hajosiko laite yllättäen? Ei Hätää! Veikon Tuoteturva antaa suojaa yllättävissä ja äkillisissä vahingoissa sekä toimintahäiriöissä. Lue lisää tästä.
Yhteensopivat tuotteet
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
TCL P8L tarjoaa huippuluokan näytön MiniLED-taustavalolla ja 4K-tarkkuudella, jotka tuovat esiin tarkat yksityiskohdat, hyvän kontrastin ja tasaisen kirkkauden.
TCL P8L tarjoaa huippuluokan näytön MiniLED-taustavalolla ja 4K-tarkkuudella, jotka tuovat esiin tarkat yksityiskohdat, hyvän kontrastin ja tasaisen kirkkauden.
Terävä kuva MiniLED- ja QLED-tekniikalla
MiniLED-taustavalo paikallisella himmennyksellä parantaa kontrastia ja hallitsee tehokkaasti kirkkaita ja tummia alueita. Yhdessä QLED-teknologian sekä Dolby Vision- ja HDR10+ -tuen kanssa saat laajemman väriskaalan ja selkeän kuvan niin elokuvissa kuin sarjoissakin.
Sulava ja nopea pelaamiseen
Jopa 144 Hz virkistystaajuus, VRR ja AMD FreeSync takaavat tasaisen ja häiriöttömän kuvan. ALLM ja Game Bar optimoivat asetukset automaattisesti pelaamista varten, mikä parantaa pelikokemusta erityisesti 4K-resoluutiolla.
Älykäs Google TV
Google TV kokoaa sovellukset ja suositukset yhteen paikkaan. Voit suoratoistaa sisältöä esimerkiksi Netflixistä, Disney+:sta ja YouTubesta. Google Assistant- tai Alexa-ääniohjauksella löydät haluamasi sisällön nopeasti.
Ääni, joka vastaa kuvan tasoa
2.1-äänijärjestelmä sisäänrakennetulla subwooferilla sekä Dolby Atmos- ja DTS:X -tuki tarjoavat selkeän puheen ja laajemman äänikentän. Sopii hyvin niin elokuvien katseluun kuin päivittäiseen käyttöön.
Monipuoliset liitännät
Neljä HDMI 2.1 -porttia helpottavat pelikonsolien ja muiden laitteiden liittämistä. Bluetooth ja WiFi takaavat sujuvan yhteyden, ja sisäänrakennettu AirPlay 2 sekä Chromecast mahdollistavat sisällön jakamisen helposti eri laitteista.
Olen kiinnostunut liittymätarjouksesta ja 20€ lahjakortista
*Myymälä tekee sinulle noudon yhteydessä liittymätarjouksen, jonka voit hyväksyä tai hylätä halutessasi
| Resoluutio | UHD (4K) |
|---|---|
| Näytön koko | 75" |
| Näytön teknologia | QLED |
| 4K-skaalaus | Kyllä |
| HDR | Kyllä |
| HDR-tuki | Dolby Vision, HDR10+, HLG |
| Virittimen tyyppi | DVB-C/S2/T2 |
| USB-tallennus | Ei |
| Tuplaviritin | Ei |
| Smart TV | Kyllä |
| Smart-TV käyttöjärjestelmä | Google TV |
| Sovellukset | mm. Amazon Prime Video, Netflix, YouTube, Apple TV, Disney+, Google TV, HBO, HBO Max, PLEX, Paramount+, Twitch, Youtube TV |
| HDMI -porttien määrä | 4 |
| USB porttien määrä | 1 |
| LAN (kiinteä) | Kyllä |
| CI-modulipaikka | Kyllä |
| WIFI | Kyllä |
| Bluetooth | Kyllä |
| Energialuokka | E |
| Energiankulutus vuodessa (kWh) | 105 |
| Virtalähde | 220-240V |
| Väri | Musta |
| VESA-standardi | 400 x 400 |
| Tuotekoodi | 75P8L |
| Korkeus (mm) | 1028 |
| Leveys (mm) | 1666 |
| Syvyys (mm) | 343 |
| Paino (kg) | 24 |
| Valmistajan takuu (Kk) | 24 |
| EAN-koodi | 5901292530181 |
| Tuotenumero | 154334 |