Myymälät

Veikon Kone
Alajärvi
Keskuskatu 14
62900 ALAJÄRVI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jukka Siirtola
jukka.siirtola@veikonkone.fi
0400 664 110
Myymälä: alajarvi@veikonkone.fi
Puh. (06) 5652 062

Veikon Kone
Eura
Satakunnankatu 23
27510, EURA
ma -to 9-17, pe 9-17.30
la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Kari Lähdeniemi
eura@veikonkone.fi
Puh. 02 865 1440
Veikon Kone
Evijärvi
Kauppatie
62500, EVIJÄRVI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Janne Kultalahti
janne@jannenkone.fi
Puh. (06) 765 1549
0400 561 976
Veikon Kone
Forssa
Rajakatu 1
30420, FORSSA
ma-pe 10-18 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Kari Lehtovirta
lehtovirta@veikonkone.fi
Puh. (020) 7430888
Veikon Kone
Haapajärvi
Puistokatu 42
85800, HAAPAJÄRVI
ma-to 9-17, pe 9-17.30
la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Timo Laitinen
timo.laitinen@jompenkone.fi
0400 944 445
Myymäläpäällikkö: Elina Pääkkö
elina.paakko@jompenkone.fi
0400 121 179
Myymälä puh. (08) 764300
Veikon Kone
Haapavesi
Vanhatie 58
86600, HAAPAVESI
ma-pe 9-17 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Ilkka Uusitalo
ilkka.uusitalo@veikonkone.fi
0400 946 349
Veikon Kone
Hamina
Isoympyräkatu 13
49400, HAMINA
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias Kari Salmi
kari.salmi@toriporssi.fi
Puh. (05) 3440 200
040 5549 309
Veikon Kone
Helsinki
Hämeentie 14
00530, HELSINKI
ma-pe 9-18, la suljettu,
su suljettu
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Timo Kasurinen
helsinki@veikonkone.fi
Puh. (09) 711 144
Veikon Kone
Huittinen
Loimijoentie 3
32700, HUITTINEN
ma-pe 9-17.30 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Harri Lähdeniemi
huittinen@veikonkone.fi
Puh. 02 569 720
Veikon Kone
Iisalmi
Pohjolankatu 4
74100, IISALMI
ma-pe 10-17, la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Arto Kaikkonen
Puh. (017) 816 251 
044 0574 991
iisalmi@veikonkone.fi
Veikon Kone
Jalasjärvi
Keskustie 4
61600, JALASJÄRVI
ma-to 9-17, pe 9-18
la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Heikki Vilponen
kodinkoneet@mvilponen.fi
Puh. (06) 456 9200
0400 667 860
Veikon Kone
Joensuu
Raatekankaantie 1
80100, JOENSUU
ma-pe 9-18 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jari ja Harri Meronen
harri.meronen@veikonkone.fi
Puh. (010) 239 2222
050 3277138 / 0500 376908
Veikon Kone
Juuka
Vanhatie 2
83900, JUUKA
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jarmo Nevalainen
konepuoti@oyk.fi
Puh. (013) 472 345
0500 886 262
Veikon Kone
Jämsä
Keskuskatu 8
42100, JÄMSÄ
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Kati Heikkinen
kati.heikkinen@veikonkone.fi
Puh. (014) 713 350
0400 674 439
Veikon Kone
Kajaani
Kehräämöntie 22
87400, KAJAANI
ma-pe 10-18 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Perttu Piirainen
kajaani@veikonkone.fi
Puh. (08) 613 0811
 
Veikon Kone
Kangasniemi
Keskustie 2
51200, KANGASNIEMI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Juha Laitinen ja
Tapani Pietarinen
kangasniemi@veikonkone.fi
Puh. (015) 433 000
0400 555 276
Veikon Kone
Kankaanpää
Torikatu 3
38700, KANKAANPÄÄ
ma-pe 9:30-17:30 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Markku Lanne ja
Miikka Lanne
markku.lanne@veikonkone.fi
Puh. 040 523 7001
0500 811 495
Veikon Kone
Karkkila
Tammelantie 4-6
03600, KARKKILA
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Esa Ilmanen ja
Mika Ilmanen
sahko.koneapu@pp.inet.fi
Puh. (09) 225 2600
Veikon Kone
Kauhajoki
Puistotie 50
61800, KAUHAJOKI
ma-pe 9-18 ja la 10-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Tapio Loukko
tapio.loukko@veikonkone.fi
Puh. (06) 231 2000
 
Veikon Kone
Kemijärvi
Pohjolankatu 1
98100, KEMIJÄRVI
ma-pe 9.30-17.30
la 9.30-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jaakko Salla
jaakko.salla@veikonkone.fi
Puh. (020) 7351 020
0400 733 823
Veikon Kone
Keuruu
Tehtaantie 4
42700, KEURUU
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jari-Pekka Takanen
veikonkone@ykkosmerkit.fi
Puh. (014) 720 014
040 750 6119
Veikon Kone
Kitee
Kiteentie 46 a
82500, KITEE
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Esa Andersson
myynti@radioandersson.fi
Puh. (013) 411 521
Veikon Kone
Kittilä
Valtatie 45
99100, KITTILÄ
ma-pe 10-17 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Myymäläpäällikkö: Hannu Molkojärvi
hannu.molkojarvi@tty.fi
020 152 0380
Veikon Kone
Kokemäki
Teljänportti 9
32800, KOKEMÄKI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Mika Levomäki
mika.levomaki@veikonkone.fi
02 546 1777
Veikon Kone
Kotka
Jumalniementie 6
48600, KOTKA
ma-pe 10-19 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Risto Paasi ja
Antti Taisto
antti.taisto@veikonkone.fi
Puh. (05) 261 351
040 5514677
Veikon Kone
Kuhmo
Kainuuntie 92
88900, KUHMO
ma-pe 9-17
Kartta, ajo-ohje Myymäläpäälliköt: Hannu Heikkinen 
hannu.v.heikkinen@paikallis-sahko.fi
Puh. (020) 793 5270
040 7524 999 
Veikon Kone
Kurikka
Keskuspuistikko 17
61300, KURIKKA
ma-pe 9-17.30 ja la 10-14
Avajaiset 29.7.2016
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Pontus Lehtola
kurikka@veikonkone.fi
Puh. 040 511 2990
Veikon Kone
Kuusankoski
Keskusaukio 1
45700, KUUSANKOSKI
ma-pe 9-18 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Hannu Rieppola ja
Riku Rieppola
hannu.rieppola@veikonkone.fi
Puh. (05) 3793 100
 
Veikon Kone
Kärsämäki
Keskuskatu 11
86710, KÄRSÄMÄKI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Jonna Kangaskokko ja
Tiina Hyvärinen
kangaskokko@veikonkone.fi
Puh. (08) 771423 / 0400-771423
Veikon Kone
Lapua
Kauppakatu 30
62100, LAPUA
ma-pe 9-17.30 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Sami Latomäki
sami.latomaki@veikonkone.fi
Puh. (06) 4388 745
0400 661065
Veikon Kone
Lapväärtti
Lapväärtintie 722
64300, LAPVÄÄRTTI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Hiski Pajunen
tv.pajunen@veikonkone.fi
Puh. (06) 2221 438
040 5020 498
Veikon Kone
Lieksa
Pielisentie 10-12
81700, LIEKSA
ma-pe 9-17 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Myymäläpäällikkö: Juha Horttanainen
juha.horttanainen@lieksansahko.fi
040 754 6944
Veikon Kone
Loimaa
Niittukulmanraitti 8
32200, LOIMAA
ma-pe 9-17 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Harri Nohteri
harri.nohteri@veikonkone.fi
Puh. (02) 7631 551
0400 520107
Veikon Kone
Loviisa
Kuningattarenkatu 11
07900, LOVIISA
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Rene Bengts ja
Kenneth Kajander
rene.bengts@rosvall.fi
Puh. (020) 761 9761
Veikon Kone
Mänttä
Valtatie 52
35820, MÄNTTÄ
ma-pe 9-17 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Ari Repo
mantta@veikonkone.fi
Puh. (03) 4748 460
050 5541 040
Veikon Kone
Mäntyharju
Savontie 3
52700, MÄNTYHARJU
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jorma Tähtinen
mantyharju@veikonkone.fi
Puh. (015) 683 840
Heidi 040 5230 587 / Mika 0400 235 222 
Veikon Kone
Nivala
Kalliontie 29
85500, NIVALA
ma-pe 9.30-17.30
la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Kari Päivärinta
Myymäläpäällikkö: Markku Ranta-Nilkku
markku.ranta-nilkku@paivarinta.fi
Puh. (08) 440 243
Veikon Kone
Nurmes
Porokylänkatu 14
75530, NURMES
Kartta, ajo-ohje Myymäläpäällikkö: Kari Korhonen
kari.korhonen@yks.fi
Puh. (013) 461 755
040 8474371 / 040 5856656 / 0500 376078
Veikon Kone
Närpes
Närpesvägen 26
64200, NÄRPES
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Hiski Pajunen
narpes@veikonkone.fi
Puh. (06) 2241 545
Veikon Kone
Orimattila
Erkontie 4
16300, ORIMATTILA
ma-pe 9-17.30 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Risto Henttonen
myynti.orimattila@veikonkone.fi
Puh. (03) 7773 111
Veikon Kone
Parikkala
Parikkalantie 21
59100, PARIKKALA
ma-pe 9-17 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Heikki Hinkkanen
heikki.hinkkanen@veikonkone.fi
Puh. 050 595 1959
Myymälä: parikkala@veikonkone.fi
Puh. 044 5772 881
 
Veikon Kone
Parkano
Viljakankatu 30
39700, PARKANO
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Jari Penttilä ja Sami Häkkinen
parkano@veikonkone.fi
Myymälä puh. (03) 4483 555
020 7500 490 Jari Penttilä
020 7500 491 Sami Häkkinen
020 7500 492 Iisak Hautaniemi
020 7500 493 Henri Lannetta
020 7500 494 Janne Penttilä

 

 

 

Veikon Kone
Pyhäsalmi
Mustaparrantie 1
86800, PYHÄSALMI
ma-pe 9-17 ja la 10-14
(kesä- ja heinäkuussa
ma-pe 9-17 ja lauantaisin suljettu)

 
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Esko Koistinen ja
Juha Kuosmanen
elekoistinen@veikonkone.fi
Puh. (08) 780 152
0400 563199 / 0400453700
Veikon Kone
Rovaniemi
Vierustie 5
96100, ROVANIEMI
ma-pe 9-17 ja la 10-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Oiva Nätynki
www.tty.fi
Puh. (020) 152 0300
Myynti  0407525771
Veikon Kone
Ruovesi
Ruovedentie 34
34600, RUOVESI
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Hannu Niemi
hannu.niemi@veikonkone.fi
Puh. (03) 4762 339
0400 593 333
Veikon Kone
Saarijärvi
Paavontie 2
43100, SAARIJÄRVI
ma-pe 9-17 ja la 10-13
 
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Veikko Humalajoki
konelinna@veikonkone.fi
Puh. (014) 422 625
Veikon Kone
Salla
Kuusamontie 7
98900, SALLA
ma-pe 9-17 ja la 10-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Mika Onkamo
konevinkki@co.inet.fi
Puh. (016) 832 245
040 543 9999
Veikon Kone
Salo
Savipajankatu 5
24260, SALO
ma-pe 10-18 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jussi Örling
jussi.orling@veikonkone.fi
Puh. (0403) 066 250
Veikon Kone
Saukkola
Kauppakuja 3
09430, SAUKKOLA
ma-pe 10-18 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Miikka Landen
saukkola@veikonkone.fi
Puh (019) 311 2212
Veikon Kone
Savonlinna
Talvisalonkatu 29
57100, SAVONLINNA
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Pertti Heikkinen ja
Jarmo Roivas
savonlinna@veikonkone.fi
Puh. (015) 531 510
Veikon Kone
Sodankylä
Jäämerentie 10
99600, SODANKYLÄ
ma-pe 9-17 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jukka Haavisto
jukka.haavisto@veikonkone.fi
Puh. (010) 420 2280
040 740 2940
Veikon Kone
Somero
Turuntie 6
31400, SOMERO
ma-pe 10-18 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Henri Säippä
asiakaspalvelu@kodinkonemyynti.fi
Puh. (02) 7485 585
Veikon Kone
Sotkamo
Kainuuntie 27
88600, SOTKAMO
ma-pe 9-17 ja la 9-13
( 1.5.-31.8. lauantaisin suljettu )
 
Kartta, ajo-ohje Myymäläpäällikkö: Mika Takila
mika.takila@paikallis-sahko.fi
Puh. (020) 793 5260
0400 905070
Veikon Kone
Suomussalmi
Jalonkatu 10 A
89600, SUOMUSSALMI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
( 1.5.-31.8. lauantaisin suljettu )
 
Kartta, ajo-ohje Myymäläpäällikkö: Risto Kinnunen
risto.kinnunen@paikallis-sahko.fi
Puh. (0207) 935 280
040 585 9707
Veikon Kone
Turku
Nuppulantie 40
20320, TURKU
ma-pe 10-19 ja la 10-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Juuso Masalin 020 718 9502
Kauppias: Jari Lahtonen 020 718 9501
turku@veikonkone.fi
Myymälän puh. 020 718 9500
Veikon Kone
Uusikaupunki
Ketunkalliontie 3
23500, UUSIKAUPUNKI
ma-pe 9.30-17.30 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Esa Nordqvist
esa.nordqvist@veikonkone.fi
Puh. (02) 844 3090
040 752 3137
Veikon Kone
Valkeakoski
Apiankatu 3
37600, VALKEAKOSKI
ma-pe 10-18
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Mika Paloluoma
valkeakoski@veikonkone.fi
Puh. (03) 585 0553
040 776 0071
Veikon Kone
Virolahti
Itätie 5
49900, VIROLAHTI
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Jaakko Kuntsi ja
Jouni Kuntsi
j.kuntsioy@veikonkone.fi
Puh. (05) 357 1197
Veikon Kone
Virrat
Virtaintie 32
34800, VIRRAT
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Myymäläpäällikkö: Asko Salmi
virrat@veikonkone.fi
Puh. (03) 475 2500
040 5225 532
Veikon Kone
Vöyri
Vöråvägen 21
66600, VÖRÅ
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Sten Rintamäki 
050 5597795
Veikon Kone
Ähtäri
Ostolantie 10
63700, ÄHTÄRI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jani Vatanen
veikonkone@konevisio.fi
Puh. (06) 5337 200
040 8251 977