0201 124 200        myynti@veikonkone.fi        Katso aukioloajat

Myymälät

Yli 50 suomalaista raskaansarjan kodintekniikkayrittäjää yhdisti voimansa ja siitä syntyi Veikon Kone - Suomen suurin ja asiantuntevin kodintekniikkaketju.  
Veikon Kone
Alajärvi
Keskuskatu 14
62900 ALAJÄRVI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jukka Siirtola
jukka.siirtola@veikonkone.fi
0400 664 110
Myymälä: alajarvi@veikonkone.fi
Puh. (06) 5652 062

Veikon Kone
Eura

Satakunnankatu 23
27510, EURA
ma -to 9-17, pe 9-17.30
la 9-13

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Kari Lähdeniemi
eura@veikonkone.fi
Puh. 02 865 1440
Veikon Kone
Evijärvi
Kauppatie
62500, EVIJÄRVI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Janne Kultalahti
janne@jannenkone.fi

evijarvi@veikonkone.fi
Puh. (06) 765 1549
0400 561 976

Veikon Kone
Forssa

Rajakatu 1
30420, FORSSA
ma-pe 10-18 ja la 10-14

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Kari Lehtovirta
lehtovirta@veikonkone.fi
Puh. (020) 7430888
Veikon Kone
Haapajärvi

Puistokatu 42
85800, HAAPAJÄRVI
ma-to 9-17, pe 9-17.30
la 9-14

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Timo Laitinen
timo.laitinen@veikonkone.fi
0400 944 445
Myymäläpäällikkö: Elina Pääkkö
elina.paakko@veikonkone.fi
0400 121 179
Myymälä puh. (08) 764300
Veikon Kone
Hamina

Isoympyräkatu 13
49400, HAMINA
ma-pe 9-18 ja la 9-14

Kartta, ajo-ohje

Kauppias Kari Salmi
kari.salmi@toriporssi.fi

myymälä:

hamina@veikonkone.fi
Puh. (05) 3440 200

Veikon Kone
Haukipudas
Jokelantie 3
90830, HAUKIPUDAS
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias Jyrki Drushinin, Vesa Mäkinen
haukipudas@veikonkone.fi
Puh. 08 5472 407
Veikon Kone
Helsinki

Ristipellontie 25
00390, Helsinki
ma-pe 10-18

Kartta, ajo-ohje helsinki@veikonkone.fi
Puh. 040 922 4333
Veikon Kone
Huittinen
Loimijoentie 3
32700, HUITTINEN
ma-pe 9-17.30 ja la 9-13
 
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Harri Lähdeniemi
huittinen@veikonkone.fi
Puh. 02 569 720
Veikon Kone
Hämeenkyrö

Valtakatu 30
39200, KYRÖSKOSKI
ma-pe 9:30 - 17:30 ja la 9-13

Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Päivö Uusi-Erkkilä 
paivo.uusi-erkkila@veikonkone.fi
Puh. (03) 371 6995

+358 400 634 040

Veikon Kone
Iisalmi
Pohjolankatu 4
74100, IISALMI
ma-pe 10-17
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Arto Kaikkonen
Puh. 044 0574 991
iisalmi@veikonkone.fi
Veikon Kone
Jalasjärvi
Keskustie 4
61600, JALASJÄRVI
ma-to 9-17, pe 9-18
la 10-14
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Heikki Vilponen
kodinkoneet@mvilponen.fi

jalasjarvi@veikonkone.fi
Puh. (06) 456 9200
0400 667 860

Veikon Kone
Joensuu

Raatekankaantie 1
80100, JOENSUU
ma-pe 9-18 ja la 9-15

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jari ja Harri Meronen
harri.meronen@veikonkone.fi
Puh. (010) 239 2222
050 3277138 / 0500 376908
Veikon Kone
Juuka
Vanhatie 2
83900, JUUKA
ma-pe 9-17  ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Jarmo Nevalainen
konepuoti@oyk.fi

juuka@veikonkone.fi
Puh. (013) 472 345
0500 886 262

Veikon Kone
Jämsä
Keskuskatu 8
42100, JÄMSÄ
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Kati Juven
Myymäläpäällikkö: Joni Juven
joni.juven@veikonkone.fi
kati.juven@veikonkone.fi
Puh. (014) 713 350

Veikon Kone
Kangasniemi
Keskustie 2
51200, KANGASNIEMI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Juha Laitinen ja
Tapani Pietarinen
kangasniemi@veikonkone.fi
Puh. (015) 433 000
0400 555 276

Veikon Kone
Kannus

Asematie 5
69100 KANNUS
ma-pe 9-17  ja la 10-14

Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Arto Isohanni
arto.isohanni@veikonkone.fi  044 7291534
markku.tilus@veikonkone.fi  045 3525792
 

Veikon Kone
Karkkila
Tammelantie 4-6
03600, KARKKILA
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje

Kauppiaat: Esa Ilmanen ja
Mika Ilmanen
sahko.koneapu@pp.inet.fi

karkkila@veikonkone.fi
Puh. (09) 225 2600

Veikon Kone
Kauhajoki
Puistotie 50
61800, KAUHAJOKI
ma-pe 9-18 ja la 10-15
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Markku Loukko
markku.loukko@veikonkone.fi

Myymälä: kauhajoki@veikonkone.fi
Puh. (06) 231 2000

Veikon Kone
Kemijärvi
Pohjolankatu 1
98100, KEMIJÄRVI
ma-pe 9.30-17.30
la 9.30-13
 
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jaakko Salla
jaakko.salla@veikonkone.fi
Puh. (020) 7351 020
0400 733 823
Veikon Kone
Keuruu

Tervantie 4
42700, KEURUU
ma 10-18, ti-to 9-17
pe 10-18 ja la 10-14

Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Jari-Pekka Takanen
keuruu@veikonkone.fi
Puh. (014) 720 014
040 750 6119

Veikon Kone
Kitee
Kiteentie 46 a
82500, KITEE
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Esa Andersson
myynti@radioandersson.fi

kitee@veikonkone.fi
Puh. (013) 411 521

Veikon Kone
Kokemäki

Teljänportti 9
32800, KOKEMÄKI
ma-pe 9-17 ja la 9-13

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Mika Levomäki
mika.levomaki@veikonkone.fi
02 546 1777
Veikon Kone
Kotka

Jumalniementie 6
48600, KOTKA
ma-pe 10-19 ja la 9-15

Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Risto Paasi ja
Antti Taisto
antti.taisto@veikonkone.fi
Puh. (05) 261 351
Veikon Kone
Kurikka
Keskuspuistikko 17
61300, KURIKKA
ma-pe 9-17.30 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Myymälä:
kurikka@veikonkone.fi
Puh. 040 511 2990
Esa Juvonen
esa.juvonen@veikonkone.fi
040 127 2310
Kauppias:
Pontus Lehtola
pontus.lehtola@veikonkone.fi
040 849 3240
Veikon Kone
Kuusankoski

Keskusaukio 1
45700, KUUSANKOSKI
ma-pe 9-18 ja la 9-15

Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Hannu Rieppola ja
Riku Rieppola
riku.rieppola@veikonkone.fi
Puh. (05) 3793 100
Veikon Kone
Kärsämäki
Keskuskatu 11
86710, KÄRSÄMÄKI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Jonna Kangaskokko ja
Tiina Hyvärinen
kangaskokko@veikonkone.fi
Puh. (08) 771423 / 0400-771423
Veikon Kone
Lapua

Kauppakatu 30
62100, LAPUA
ma-pe 9-17.30 ja la 9-14

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Sami Latomäki
sami.latomaki@veikonkone.fi
Puh. (06) 4388 745
0400 661065
Veikon Kone
Lapväärtti
Lapväärtintie 722
64300, LAPVÄÄRTTI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Hiski Pajunen
tv.pajunen@veikonkone.fi
Puh. 0400-216695
Veikon Kone
Lieksa
Pielisentie 10-12
81700, LIEKSA
ma-pe 9-17 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje

Myymäläpäällikkö: Juha Horttanainen
juha.horttanainen@lieksansahko.fi

lieksa@veikonkone.fi
040 754 6944

Veikon Kone
Loimaa
Niittukulmanraitti 8
32200, LOIMAA
ma-pe 9-17 ja la 10-14
 
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Harri Nohteri
harri.nohteri@veikonkone.fi
Puh. (02) 7631 551
0400 520107
Veikon Kone
Loviisa
Kuningattarenkatu 11
07900, LOVIISA
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Rene Bengts ja
Kenneth Kajander
rene.bengts@veikonkone.fi
kenneth.kajander@veikonkone.fi
Puh. (020) 761 9761
Veikon Kone
Mänttä
Valtatie 52
35820, MÄNTTÄ
ma-pe 9-17 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Ari Repo
mantta@veikonkone.fi
Puh. (03) 4748 460
Veikon Kone
Mäntyharju
Savontie 3
52700, MÄNTYHARJU
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jorma Tähtinen
mantyharju@veikonkone.fi
Puh. (015) 683 840
Heidi 040 5230 587 / Mika 0400 235 222 
Veikon Kone
Nivala
Kalliontie 29
85500, NIVALA
ma-pe 9.30-17.30
la 10-14
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Kari Päivärinta
Myymäläpäällikkö, ostot: Heikki Koskela
Myynti: Markku Ranta-Nilkku
markku.ranta-nilkku@paivarinta.fi
Puh. (08) 440 243

nivala@veikonkone.fi

www.paivarinta.fi

Veikon Kone
Nurmes
Porokylänkatu 14
75530, NURMES
ma-pe 9-17
la 9-13
Kartta, ajo-ohje

Myymäläpäällikkö: Kari Korhonen
kari.korhonen@yks.fi

nurmes@veikonkone.fi
Puh. (013) 461 755
040 8474371 / 040 5856656 / 0500 376078

Veikon Kone
Orimattila

Erkontie 4
16300, ORIMATTILA
ma-pe 9-17.30 ja la 10-14

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Risto Henttonen
myynti.orimattila@veikonkone.fi
Puh. (03) 7773 111
Veikon Kone
Oulainen

Keskuskatu 11
86300, OULAINEN
ma-pe 10-18 ja la 10-15

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jarmo Tokola
oulainen@veikonkone.fi
Puh. 08 473740
Veikon Kone
Parikkala
Parikkalantie 21
59100, PARIKKALA
ma-pe 9-17 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Heikki Hinkkanen
heikki.hinkkanen@veikonkone.fi
Myymälä: parikkala@veikonkone.fi
Puh. 044 5772 881
Veikon Kone
Parkano
Viljakankatu 30
39700, PARKANO
ma-to 9-17, pe 9-18 ja la 9-14
 
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Jari Penttilä ja Sami Häkkinen
parkano@veikonkone.fi
Myymälä puh. 020 7500 495
020 7500 490 Jari Penttilä
020 7500 491 Sami Häkkinen
020 7500 493 Henri Lannetta
020 7500 494 Janne Penttilä
8,35snt/puhelu ja 17snt/min
Veikon Kone
Porvoo

Asentajantie 3
06150, PORVOO
ma-pe 9-19, la 10-16
su 12-16

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Heli Hämäläinen
porvoo@veikonkone.fi
Puh. 040-5837031
Myymälä puh: 050 463 7667
Veikon Kone
Pyhäsalmi

Mustaparrantie 1
86800, PYHÄSALMI
ma-pe 10-18

Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Esko Koistinen ja
Juha Kuosmanen
elekoistinen@veikonkone.fi
Puh. (08) 780 152
0400 453 700 Juha Kuosmanen
0400 563 199 Esko Koistinen
Veikon Kone
Ruovesi
Ruovedentie 34
34600, RUOVESI
ma-pe klo 9-17
la 9-14

 
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Hannu Niemi
teemu.turkulainen@veikonkone.fi
Puh. (03) 4762 339
0400 593 333
Veikon Kone
Saarijärvi
Paavontie 2
43100, SAARIJÄRVI
ma-pe 9-17 ja la 10-13
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Veikko Humalajoki
konelinna@veikonkone.fi
Puh. (014) 422 625
Veikon Kone
Salla
Kuusamontie 7
98900, SALLA
ma-pe 9-17 ja la 10-13
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Mika Onkamo
konevinkki@co.inet.fi

salla@veikonkone.fi
Puh. (016) 832 245
040 543 9999

Veikon Kone
Sastamala
Puistokatu 14
38200, SASTAMALA
ma-pe 10-18 ja la 10-14
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Lauri Lähdeniemi
sastamala@veikonkone.fi
Puh (03) 7777 111

044 3655585

Veikon Kone
Salo
Savenvalajankatu 3
24260, Salo
ma-pe 10-18 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Hannu Toivonen
salo@veikonkone.fi
Puh. 02 7771 400

Veikon Kone
Saukkola
Kauppakuja 3
09430, SAUKKOLA
ma-pe 10-18 ja la 9-15
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Miikka Landen
saukkola@veikonkone.fi
Puh (019) 311 2212
Veikon Kone
Savonlinna

Talvisalonkatu 29
57100, SAVONLINNA
ma-pe 9-17 ja la 9-13

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Pertti Heikkinen 
savonlinna@veikonkone.fi
Puh. (015) 531 510
Veikon Kone
Sodankylä
Jäämerentie 10
99600, SODANKYLÄ
ma-pe 9-17 ja la 10-14
Viikonloppupäivystys p. 040 740 2940
Kartta, ajo-ohje Kauppias: Jukka Haavisto
jukka.haavisto@veikonkone.fi
Puh. 050 5899174
050 5899175
040 7402940
Veikon Kone
Somero

Knuutilantie 1
31400, SOMERO
ma-pe 10-18 ja la 10-14

Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Henri Säippä
henri.saippa@veikonkone.fi

somero@veikonkone.fi
Puh. (02) 7485 585

Veikon Kone
Uusikaupunki

Ketunkalliontie 3
23500, UUSIKAUPUNKI
ma-pe 9.30-17.30 ja la 9-15

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Esa Nordqvist
esa.nordqvist@veikonkone.fi
Puh. (02) 844 3090
040 752 3137
Veikon Kone
Valkeakoski

Valtakatu 9-11
Koskikaran liikekeskus
37600, VALKEAKOSKI
ma-pe 10-18 ja la 10-15 

Kartta, ajo-ohje Kauppias: Mika Paloluoma
valkeakoski@veikonkone.fi
mika.paloluoma@veikonkone.fi
Puh. (03) 585 0553
040 776 0071
Veikon Kone
Vantaa

Nuolitie 20 ovet 1-4
Noutovarasto /co JT Logistiikka Oy
01740, VANTAA
ma-pe 7-17

Kartta, ajo-ohje

Ei myymälämyyntiä
Vain verkkokaupan Nouto myymälästä -tilaukset.
Myymälämyynti katso Veikon Kone Helsinki
Puh. 0201 124 200

Veikon Kone
Virolahti
Itätie 5
49900, VIROLAHTI
ma-pe 9-18 ja la 9-14
Kartta, ajo-ohje Kauppiaat: Jaakko Kuntsi ja
Jouni Kuntsi
j.kuntsioy@veikonkone.fi
Puh. (05) 357 1197
Veikon Kone
Virrat
Virtaintie 32
34800, VIRRAT
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje Myymäläpäällikkö: Asko Salmi
virrat@veikonkone.fi
Puh. (03) 475 2500
040 5225 532
Veikon Kone
Vöyri
Vöråvägen 21
66600, VÖRÅ
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Sten Rintamäki 
050 5597795

voyri@veikonkone.fi

Veikon Kone
Ähtäri
Alatie 29
63700, ÄHTÄRI
ma-pe 9-17 ja la 9-13
Kartta, ajo-ohje

Kauppias: Jani Vatanen
ahtari@veikonkone.fi
Puh. (06) 5337 200
040 8251 977